موج هفتم کرونا و افزایش موارد بستری

کد خبر : 2456 چهارشنبه 12 مرداد 1401 - 13:46:07

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: هرگونه بی توجهی، سهل انگاری و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و عدم تکمیل واکسیناسیون را تهدیدی جدی دانست و خواستار همکاری و همیاری بیش از پیش مردم در این زمینه شد.

به گزارش سینا پرس فارس، دکتر سید وحید حسینی در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه موج هفتم کرونا با افزایش موارد ابتلا و بستری بیماران همراه بوده و شاهد گسترش چرخه های انتقال این بیماری در سطح جامعه و به ویژه موارد ابتلای خانوادگی هستیم، گفت: در چنین شرایطی رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی تمامی مردم و به ویژه در مراکز پرتردد و فضاهای سرپوشیده، یک الزام و سدی دفاعی برای حفظ سلامت خود و دیگران است.

او با اشاره به جان باختن هشت هم استانی در اثر ابتلا به این بیماری از ابتدای هفته جاری، از مردم استان خواست تا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و واکسیناسیون، در ارتقای ایمنی عمومی در برابر این بیماری سهیم شوند.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس تکمیل برنامه واکسیناسیون با دریافت دزهای سوم و یادآور را در شرایط کنونی یک ضرورت خواند که موجب تسریع در عبور از موج هفتم بیماری و کاهش موارد ابتلا و بستری می شود.

حسینی هرگونه بی توجهی، سهل انگاری و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و عدم تکمیل واکسیناسیون را تهدیدی جدی دانست و خواستار همکاری و همیاری بیش از پیش مردم در این زمینه شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اقدامات کارگروه های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، میزان مشارکت مردم در تکمیل چرخه واکسیناسیون، وضعیت آمار مبتلایان به کروناویروس و جانباختگان این بیماری در شیراز و استان، روند انجام تست های pcr و تست های سریع، فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی کووید۱۹ و وضعیت سلامت کارکنان مبتلا به کرونا در سطح استان را مورد بررسی و پیگیری قرار داد.

گزارش: محمدرضا قشقایی زاده

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]