ثبت سه مورد فوتی کرونا در فارس طی شبانه روز گذشته

کد خبر : 2444 سه شنبه 11 مرداد 1401 - 11:39:54

آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه، یازدهم مرداد ۱۴۰۱ اعلام شد.

به گزارش سینا پرس فارس، بر اساس آمار ارایه شده و با بستری ۸۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۴۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

بر اساس همین آمار، از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۸۶ هزار و ۶۴۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۴ هزار و ۳۷۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۰۴ هزار و ۸۵۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۸ هزار و ۶۸۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۳ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۵۴ نفر رسید و همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۰ هزار و ۵۰۹ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۹۱ هزار و ۵۰۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۴۳ هزار و ۶۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

گزارش: محمدرضا قشقایی زاده

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]