سیزده آبان در دفاتر انجمن سینمای جوانان سراسر کشور:

اجرای آزمون سراسری دوره فیلم‌سازی بعد از سه سال وقفه

کد خبر : 2435 دوشنبه 10 مرداد 1401 - 11:43:37

آزمون سراسری ورودی دوره هفت‌ماهه فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران 13 آبان 1401 برای علاقه‌مندان به فیلم‌سازی با اولویت سنی 16 تا 30 سال، برگزار می‌شود.

به گزارش سینا پرس فارس،  دوره هفت‌ماهه فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران بعد از حدود سه سال تأخیر در برگزاری به دلیل شرایط کرونا، با برگزاری آزمون ورودی در 13 آبان‌ماه سال‌جاری در تمامی 58 دفتر انجمن کلید می‌خورد و علاقه‌مندان به سینما می‌توانند با مراجعه به دفاتر انجمن سینمای جوانان برای شرکت در آزمون و نام‌نویسی در دوره فیلم‌سازی اقدام کنند.
شرکت در آزمون هیچ محدودیتی ندارد و علاقه‌مندان به سینما با اولویت سنی 16 تا 30 سال، می‌توانند در آزمون جامع که 13 آبان در تمام دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود، شرکت کنند.
تمامی داوطلبان بعد از آزمون موظف هستند که در مصاحبه حضوری نیز شرکت کنند که برآیند آزمون و مصاحبه، شرکت‌کنندگان نهایی دوره فیلم‌سازی را مشخص می‌کند.
گفتنی‌است، دوره  فیلم‌سازی در سال‌‌های قبل در 358 ساعت برنامه‌ریزی شده بود که در سال 1401 با اضافه شدن نشست‌‌های فرهنگی و پژوهشی به عنوان یک درس میان‌‌رشته‌ای، مدت این دوره به 400 ساعت افزایش یافته است.
نشست‌های فرهنگی و پژوهشی با محوریت سوژه‌یابی، توجه به موقعیت‌های سینمایی، نگاه به شرایط ژانر، اقلیم و فرهنگ و مسائل روان‌شناسی و جامعه‌شناسی، برای درک بهتر سینما و هدف‌گذاری بهتر هنرجوها در این هنر، برنامه‌ریزی شده است. 
هنرجویان بعد از پایان دوره موظف هستند که یک فیلم را به صورت مستقل تولید کنند و در این مسیر یک استاد راهنما، با هر هنرجو همراه خواهد شد تا در بازه زمانی حداکثر دو ماه فیلم کوتاه پایان دوره خود را بسازد.

گزارش: محمدرضا قشقایی زاده

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]