حقیقت تبدیل عنکبوت های مرده به ربات

کد خبر : 2398 چهارشنبه 05 مرداد 1401 - 08:14:32

در بدن این حشره یک محفظه پروزوما "ناحیه قدامی بدن یک بی مهره" نزدیک سر قرار دارد که هنگام منقبض شدن پاها، خون را به آنجا می فرستد. این روند سبب می شود پاها کشیده شوند. هنگامیکه فشار کم می شود، پاها به عقب کشیده می شوند.

به گزارش سینا پرس فارس، گیره های رباتیکی زیادی با الهام از حیوانات مختل ابداع شده اند، اما اکنون محققان آمریکایی روشی ابداع کرده اند تا با استفاده از عنکبوت های مرده اشیای بسیار کوچک را کنترل کنند.
عنکبوت ها بر خلاف پستانداران که اعضای بدن خود را می کشند یا منقبض می کنند، می توانند با کمک فشار هیدرولیکی پاهایشان را حرکت دهند.
به طور دقیق تر در بدن این حشره یک محفظه پروزوما (ناحیه قدامی بدن یک بی مهره) نزدیک سر قرار دارد که هنگام منقبض شدن پاها، خون را به آنجا می فرستد. این روند سبب می شود پاها کشیده شوند. هنگامیکه فشار کم می شود، پاها به عقب کشیده می شوند.
این فرایند با کشتن عنکبوت آغاز می شود و پس از آن سوزنی در محفظه پروزوما قرار دادند. سپس یک قطره چسب به نقطه قرار گرفتن سوزن اضافه شد تا آن را درجای خود نگه دارد. با استفاده از سرنگی که به سوزن متصل است، مقدار اندکی هوا به اتاقک وارد شد و در نتیجه پاهای حیوان مرده باز شدند. هنگامیکه هوا به بیرون کشیده شد، پاها جمع شدند. در آزمایش هایی که تا به اکنون انجام شده گیره های نکروباتیکی توانستند باری بیش از ۱۳۰ درصد وزن عنکبوت را حمل کنند.

گزارش: محمدرضا قشقایی زاده

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]