اتمام کار دومین فراخوان پذیرش مرکز نوآوری مهندسی دانشگاه شیراز

کد خبر : 2163 چهارشنبه 01 تیر 1401 - 10:11:22

فرآیند داوری و پذیرش تیم‌های ثبت نامی در فراخوان بهار 1401 مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز با گزینش هفت تیم منتخب به اتمام رسید.

به گزارش سینا پرس فارس، دکتر سید آرش حق‌پناه، مدیر مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز ضمن اعلام این خبر، توضیح داد: دومین فراخوان پذیرش مرکز نوآوری مهندسی دانشگاه، در نیمه‌ی دوم اردیبهشت ماه 1401 منتشر شد که در این فراخوان حدود 34 تیم و ایده شرکت کردند. پس از پایان زمان دوهفته‌ای ثبت‌نام آنلاین ایده‌ها، بررسی اولیه‌ی آن‌ها انجام شد و تیم‌هایی که حد نصاب شرایط پذیرش و شرکت در جلسه داوری برای ارائه حضوری ایده خود را داشتند، انتخاب شدند.

بدین ترتیب تعداد 13 تیم از میان ثبت‌نامی‌ها انتخاب شدند و برای حضور در جلسه‌ی شورای داوری مرکز نوآوری مهندسی و ارائه‌ی حضوری ایده خود دعوت شدند. فرآیند ارائه‌ی حضوری ۱۳ تیم اولیه که 16خردادماه، در محل سالن جلسات مرکز نوآوری مهندسی برگزار گردید؛ هریک از تیم‌ها به مدت ۲۰دقیقه به ارائه‌ی طرح و ایده‌ی خود پرداختند و ازسوی شورای داوری مورد ارزیابی قرار گرفتند که در نهایت از بین ۱۳تیم حاضر در جلسه حضوری داوری طرح ها، تعداد هفت تیم توسط شورای داوری جهت حضور و استقرار در مرکز نوآوری مهندسی مناسب تشخیص داده و انتخاب شدند. 

به‌گفته‌ی مدیر مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز در ادامه‌ی این فرایند، پس از عقد قرارداد با هریک از تیم‌ها، می‌توانند از ابتدای فصل تابستان در مرکز نوآوری مهندسی دانشگاه شیراز مستقر شده و ضمن بهره‌مندی از امکانات و خدمات حمایتی مرکز، در دوره‌های آموزشی کسب‌وکاری و همچنین دوره‌های تخصصی شرکت نمایند. 


دکتر حق‌پناه اظهار کرد:‌ انتظار می‌رود تیم‌های پذیرش شده همچون دیگر تیم و ایده‌های فراخوان قبل، در دوره‌ی پیش نوآوری به نمونه محصول اولیه خود برسند که در این زمینه ازسوی مشاوران تخصصی و منتورهای مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز هدایت و راهبری خواهند شد. 


وی افزود: هر تیم درجهت پیشبرد و توسعه‌ی ایده خود تا رسیدن به نمونه‌ی اولیه‌ی محصول، از بودجه‌ی حمایتی مرکز نوآوری مهندسی تا سقف مشخصی مورد حمایت قرار خواهد گرفت. 
وی در پایان اشاره کرد: به‌زودی و در اواسط فصل تابستان، سومین فراخوان مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی منتشر خواهد شد که این فراخوانِ پذیرش ایده، به احتمال زیاد در حوزه‌های تخصصی و مشخصی خواهد بود که نیازهای صنایع کوچک و بزرگ مرتبط با همان حوزه را برطرف خواهد کرد.

گفتنی‌است، دانشگاه شیراز باتوجه به جایگاه و ظرفیت‌های منحصربه‌فرد دانشی خصوصا در حوزه‌ی علوم مهندسی، با چشم‌انداز توسعه‌‌ی نوآوری‌ها در حوزه‌های مختلف علوم مهندسی ازجمله: برق، کامپیوتر، مکانیک، عمران، مواد، معماری، شیمی و مهندسی پزشکی و غیره، باهدف حمایت از افراد مستعد و خلاق، توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان و ارائه خدمات نوآورانه و تخصصی به نهادهای سیاست‌گذاری، دولتی، اقتصادی، صنعتی و فرهنگی، اقدام به ایجاد مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی کرده است. 


در مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز، تاکنون دو فراخوان پذیرش ایده در زمستان 1400 و بهار 1401 برگزار شده است. در فراخوان اول که در زمستان 1400 منتشر شد تعداد 60  تیم و ایده ثبت نام کردند و از بین آن‌ها هشت تیم در مرکز نوآوری مهندسی مستقر شدند. همچنین در ادامه روند پذیرش ایده و تیم‌ها که به‌صورت فصلی در اواسط هر فصل برگزار می‌شود.

گزارش: محمدرضا قشقایی زاده

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]