نمایشگاه های بین المللی فارس میزبان دانش و اقتصاد:

نخستین نمایشگاه تولید ایرانی،دانش بنیان در شیراز افتتاح شد

کد خبر : 2154 چهارشنبه 01 تیر 1401 - 07:30:42

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس گفت: حدود 70 درصد شرکت های دانش بنیان استان فارس در این نمایشگاه حضور دارند.

به گزارش سینا پرس فارس، فرهادی با بیان اینکه : نخستین نمایشگاه تولید ایرانی، دانش بنیان در راستای نهادینه شدن نگرش علمی بر فرهنگ جامعه است زیرا علم و دانش کلید حل تمام مشکلات و مسائل جامعه می باشد افزود: حدود 70 درصد شرکت های دانش بنیان استان فارس در این نمایشگاه حضور دارند.

 او افزود، بیش از 200 شرکت دانش بنیان و تولیدی در این رویداد شرکت کرده اند و این فرصت بسیار مناسبی است  برای با تبادل دانش و تجربه تا آینده درخشانی برای اقتصاد استان فارس و کشور رقم بخورد.

وی ادامه داد: کشورهای پیشرفته دنیا با شعار اقتصاد دانش محور در مسیر شکوفایی اقتصادی قرار دارند، موضوع بسیار مهمی که تاکنون در کشور ما  به آن اهمیت لازم داده نشده است.

 فرهادی تصریح کرد: اقتصاد دانش محور، اقتصادی است که در آن خلق دانش و استفاده و بهره برداری از آن، در ایجاد ثروت، رشد و توسعه ی اقتصادی نقش غالب را ایفا می کند و این نمایشکاه تخصصی،ملی "تولید ایرانی و دانش بنیان" بهترین آوردگاه برای تحقق این مهم است.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس اضافه کرد: شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس  به عنوان بخشی از صنعت نمایشگاهی و پیشران اقتصاد و تولید کشور و با هدف تحقق شعار سال "تولید،دانش بنیان، اشتغال آفرین" فرصتی را فراهم کرده تا تا فعالان اقتصادی و صنعتی و تولیدکنندگان برتر با محوریت و حضور شرکت های دانش بنیان گرد هم آیند.
فرهادی با بیان اینکه نمایشگاه تولید ایرانی، دانش بنیان در مساحت 10 هزار متری سالن های حافظ، سرو و بهار در حال برگزاری است، گفت: این نمایشگاه نخستین نمایشگاهی در کشور است که با موضوع دانش بنیان و تولید ایرانی و حضور صنایع مختلف با هدف تحقق شعار سال،حمایت از تولید دانش بنیان و الگو سازی در این زمینه به عنوان استان پیشرو برگزار می شود.

او افزود: علاقه مندان و متخصصان و کارشناسان برای بازدید از آخرین دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و تولیدات ایرانی تا روز جمعه سوم تیر ماه فرصت دارند به محل دائمی نمایشگاهای بین المللی فارس مراجعه کنند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس با بیان اینکه ساعات بازدید از 17 الی 22 است،گفت: بازدیدکنندگان قبل از ورود به سالن های نمایشگاه  باید بلیط بازدید رایگان را از سایت شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس به آدرس 
www.farsfair.ir دریافت کنند.

گزارش: محمدرضا قشقایی زاده

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]