رئیس جهاددانشگاهی فارس خبر داد

آغازگام اجرایی راه‌اندازی مراکز درمان ناباروری و سرطان جنوب کشور

کد خبر : 1820 یکشنبه 18 اردیبهشت 1401 - 11:55:57

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس گفت: طی روزهای آتی و با حضور مسئولان ملی و استانی، گام اجرایی برای راه‌اندازی مراکز درمان ناباروری و سرطان جنوب کشور، در شیراز آغاز خواهد شد.

به گزارش سینا پرس فارس، دکتر مظاهر بابایی گفت: از آنجا که مرکزیت فارس و شیراز در حوزه بهداشت و درمان و سلامت، طی سال‌های اخیر برنامه‌ریزی برای ایجاد مراکز تشخیصی و تخصصی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملی و استانی جهاددانشگاهی، انجام شد.

بابایی با اشاره به اینکه یکی از هدف های شاخص و مهم تعیین شده جهاددانشگاهی فارس تاسیس مراکز درمان ناباروری و سرطان جنوب کشور در شیراز بوده است، گفت: طی این سال‌ها و علیرغم همه مشکلات و تنگناهای مالی، اعتباری و اجرایی، اقدامات زیربنایی از سوی جهاددانشگاهی برای تحقق این هدف، اجرایی شد.

او در ادامه افزود: هم اکنون فضای مناسب برای استقرار مراکز درمان ناباروری و سرطان جنوب کشور در محل مجتمع جهاددانشگاهی فارس واقع در بلوار عدالت شیراز، پیش بینی ومهیا است.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر اقدامات مرتبط  با انتقال درمانگاه جهاددانشگاهی فارس به محل جدید، برنامه‌ریزی‌ها و اقداماتی را با حمایت رئیس جهاددانشگاهی کشور و مدیریت ارشد اجرایی استان فارس، برای تکمیل و تجهیز این مرکز در دستور کار داریم.

رییس جهاد دانشگاهی فارس با اشاره به  سفر دکتر طیبی، رئیس جهاددانشگاهی کشور به شیراز در روزهای آتی، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها، دکتر طیبی و هیئت همراه، صبح سه‌شنبه بیستم اردیبهشت جاری به شیراز سفر خواهند کرد.

بابایی در تشریح برنامه‌های این سفر یک روزه، گفت: بازدید از ساختمان پیش‌بینی شده برای استقرار مراکز درمان ناباروری و سرطان و امضای تفاهمنامه چندجانبه برای تکمیل و تامین تجهیزات این مراکز، از اهم برنامه‌های سفر دکتر طیبی و هیئت همراه است.

رئیس جهاددانشگاهی فارس در خصوص تفاهمنامه یادشده نیز ضمن قدردانی از دکتر ایمانیه به واسطه طرح این پیشنهاد، گفت: با پیشنهاد استاندار محترم فارس، تفاهمنامه‌ای با هدف تامین اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل مراکز درمان ناباروری و سرطان، آماده شده است که روز سه شنبه و به لطف خداوند به امضای طرفین خواهد رسید.

بابایی گفت: این تفاهمنامه سه جانبه خواهد بود و جهاددانشگاهی و استانداری فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز، طرفین تفاهم هستند که هر یک سهمی از تامین اعتبارات کلان مراکز یاد شده را عهده‌دار خواهند بود.

رئیس جهاددانشگاهی فارس ابراز امیدواری کرد که با راه‌اندازی مراکز درمان ناباروری و سرطان جنوب کشور در شیراز و با استفاده از پتانسیل‌های ملی جهاددانشگاهی و ظرفیت‌های موجود در استان، فارس به یکی از قطب‌های مهم در این دو حوزه تخصصی بدل شود.

گزارش: محمدرضا قشقایی زاده

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]